Samorząd robi wiosnę

W dniu 10 kwietnia 2024 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w trzyosobowej delegacji wraz z Opiekunem  wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa w budynku Klastra Innowacji Społecznych przy ul. Zabłocie. Spotkanie składało się z dwóch części, w pierwszej uczniowie i opiekunowie SU mieli okazję zapoznać się z informacją o inicjatywach przygotowanych przez samorządy innych szkół w bieżącym roku szkolnym. Druga część była poświęcona warsztatom ,,Sprawczy samorząd uczniowski , natomiast opiekunowie wypracowali w tym czasie Roczny plan wsparcia opiekunów samorządów uczniowskich.

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

Uczniowski budżet obywatelski

Budżet obywatelski to proces demokratyczny, w którym mieszkańcy, grupa docelowa decydują o wydatkach publicznych – przeznaczeniu, zagospodarowaniu budżetu lub jego części na realizację wybranego zadania, po wcześniejszych konsultacjach i ogólnym głosowaniu. Tym samym taka forma demokracji umożliwia obywatelom dyskusję oraz wpływ na podjęcie decyzji o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone przez obywateli. Na wzór powyższego w szkole został stworzony fundusz składający się ze środków Szkoły-5.000 zł, Dzielnicy-5.000 zł i Rady Rodziców- 5.000 zł (razem 15.000 zł), który przeznaczony będzie na realizację pomysłów zaproponowanych przez uczniów naszej szkoły. Grupą docelową w UBO są uczniowie i to oni zdecydują o tym,który pomysł zostanie zrealizowany.

Więcej informacji: TUTAJ. Wniosek: TUTAJ

Działalność Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2023/2024

W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski w składzie:

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Sławomir Czekaj, p. Magdalena Galant, p. Klaudia Orzechowska.